Internationaal beloften weekend - étape 2
Catégorie 2.13
Présentation
De tweede en laatste rit van het Internationale beloften weekend (7de manche van de U23 Road Series) wordt deze zaterdag tussen Sluiskil en Philippine In Nederland gereden. De renners moeten 164 kilometer afleggen.
Gisteren won de Belg Florian Vermeersch (Lotto - Soudal) de eerste rit, een tijdrit van 14 kilometer.
Klassementen : klik hier.
Départ à
pour 164 km
Fil du direct
Bedankt voor uw aanwezigheid ! Tot binnenkort !
Top 9 : klik hier.
Arne MARIT (Lotto-Soudal U23) wint de zevende manche van de U23 Road Series!
Laurenz REX (Wallonie-Bruxelles Development Team) wint de tweede etappe van het Internationaal Wielerweekend!
De drie renners hebben een lichte voorsprong op de rest van de groep!
Laatste kilometer!
Laurenz REX (Wallonie-Bruxelles Development Team) maakt ook de sprong!
Nog 3 kilometer!
Reactie van Arne MARIT (Lotto-Soudal U23)
Aanval van Tim MARSMAN (Metec-TKH p/b Mantel)
Nog 4 kilometer!
55 seconden!
De winnaar zit vooraan!
We zitten op vijf kilometer van de meet!
De renners rijden richting Boekhoute.
We zitten in de laatste tien kilometer!
Om deze zevende manche te winnen moet Arne Marit 32 seconden goedmaken op zijn ploegmaat Vermeersch.
Er zijn 10,6,4 seconden te verdienen aan de aankomstlijn!
Arne MARIT (Lotto-Soudal U23) en Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) kunnen een goede zaak in het algemeen klassement van de U23 Road Series.
1 MEEUS Jordi SEG RACING ACADEMY 94 pts
2 VERMEERSCH Florian LOTTO SOUDAL 87
3 DANIELS Simon NANO DEVELOPMENT TEAM 77
4 DEKKER David METEC-TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 72
5 MARIT Arne LOTTO SOUDAL 67
6 VAN DEN BERG Marijn METEC-TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 65
7 KOOISTRA Marten SEG RACING ACADEMY 65
8 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL 64
9 CASTRIQUE Jonas WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 57
10 PLUIMERS Rick MONKEY TOWN / WV NOORD HOLLAND-WEST FRISIA 55
Lire la suite : https://belgique.directvelo.com/actualite/75600/u23-road-series-6-classements
Nog 15 kilometer!
De drie achtervolgers zitten op 50 seconden van de tien koplopers!
Het peloton volgt op 1'04"
Tegenaanval van 3 renners : Liam SLOCK (GM Recycling), Simon DANIELS (Nano Development Team) en Vito BRAET (EFC-L&R-Vulsteke).
We zitten op 20 kilometer van de meet!
De ontsnapping :
Samenstelling van de kopgroep
Tim MARSMAN (Metec-TKH p/b Mantel), Laurenz REX (Wallonie-Bruxelles Development Team), Dorian DE MAEGHT (Nano Development Team), Lothar VERHULST (EFC-L&R-Vulsteke), Wesley VERCAMST (Home Solution-Soenens), Lars LOOHUIS (Monkey Town-A Bloc CT), Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy), Arne MARIT (Lotto-Soudal U23), Michiel VAN HAUWERMEIREN (Nano Development Team) en Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling)
We beginnen aan de laatste ronde!
De renners rijden nu de laatste kasseistrook richting de aankomstlijn.
We gaan aan de laatste ronde beginnnen!
In het algemeen klassement is Arne MARIT (Lotto-Soudal U23) de best geplaatste renner in de kopgroep.
Hij staat vierde op 32 seconden van zijn ploegmaat Florian VERMEERSCH (Lotto-Soudal U23)
Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling) voert het peloton aan!
De achtervolgers hebben de acht koplopers in zicht : 10 seconden!
De achtervolgers worden door het peloton ingerekend!
Het peloton nadert ook!
De twee achtervolgers naderen tot op 18 seconden van de kopgroep.
Na drie uur koers hebben de renners 131 kilometer afgelegd.
Michiel VAN HAUWERMEIREN (Nano Development Team) en Giorgios STAVRAKAKIS(SEG Racing Academy) gaan in de tegenaanval.
Het peloton volgt op 1'10"
Opgave van Willem BEKÉ (Cyclign Vlaanderen).
Samenstelling van de kopgroep :
Tim MARSMAN (Metec-TKH p/b Mantel), Laurenz REX (Wallonie-Bruxelles Development Team), Dorian DE MAEGHT (Nano Development Team), Lothar VERHULST (EFC-L&R-Vulsteke), Wesley VERCAMST (Home Solution-Soenens), Lars LOOHUIS (Monkey Town-A Bloc CT), Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy), Arne MARIT (Lotto-Soudal U23)
Ze zijn nu met acht vooraan!
Arne MARIT (Lotto-Soudal U23) maakt ook deel uit van de achtervolgende groep.
David DEKKER (Metec-TKH p/b Mantel) keert in het peloton terug!
Zadelprobleem voor Jelle BOOTSVELD (Metec-TKH p/b Mantel)
Louis BLOUWE (EFC-L&R-Vulsteke) zal niet kunnen terugkeren.
Uitslag - Sprint 3
1. Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) - 5p - 3"
2. Lars LOOHUIS (Monkey Town-A Bloc CT) - 3p - 2"
3. Lothar VERHULST (EFC-L&R-Vulsteke) - 1p - 1"
De zes tegenaanvallers volgen op 45 seconden en het peloton is op 55 seconden!
Nog twee ronden!
Dit zijn de zes tegenaanvallers :
Tim MARSMAN (Metec-TKH p/b Mantel), Laurenz REX (Wallonie-Bruxelles Development Team), Dorian DE MAEGHT (Nano Development Team), Lothar VERHULST (EFC-L&R-Vulsteke), Wesley VERCAMST (Home Solution-Soenens), Lars LOOHUIS (Monkey Town-A Bloc CT)
Ze zijn nu met zes in de achtervolging!
We naderen de volgende doortocht aan de aankomstlijn.
Daarna volgen er nog twee ronden!
Twee renners gaan in de achtervolging!
Lekke band voor Louis BLOUWE (EFC-L&R-Vulsteke)
Het peloton telt nu een achterstand van 1'10"
De ploeg SEG Racing Academy blokeert de achtervolging.
In het algemeen klassement staat Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) op 1'08" van Florian VERMEERSCH (Lotto-Soudal U23)
Aan de laatste doortocht aan de lijn pakte de Nederlander twee seconden.
Kooistra heeft een voorsprong van 45" op het peloton.
Alléén op kop: Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) !
Niall TILLI (Wieler Ploeg Groot Amsterdam), Mohamed RAYES (UWTC De Volharding), Emerson FONTAINE (Wallonie-Bruxelles Development Team) en Ward SMETS (Baguet-MIBA-Indulek-Derito CT) hebben de wedstrijd verlaten.
Nieuwe situatie :
We hebben nu 2 renners op kop: Aden PATERSON (Combi Noord) en Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy).
Bonificatiespurt :
1. Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling) - 3"
2. Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) - 2"
3. Liam CAPPEL (Monkeytown) - 1"
De 8 koplopers hebben 12" op het peloton.
Nog 3 ronden te gaan !
Meeus, Kooistra en Blouwe krijgen aansluiting met de kopgroep !
Tegenaanval van Jordi MEEUS (SEG Racing Academy), Marten KOOISTRA (SEG Racing Academy) en Louis BLOUWE (EFC-L&R-Vulsteke).
Aan de volgende doortocht aan de aankomstlijn (km 100) zullen de renners voor bonificatieseconden strijden : 3", 2", 1".
Ze hebben maar 45" voorsprong.
Laatste gemeten voorsprong : 55".
Met 55" achterstand in het klassement blijft Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx) virtuele leider.
De koplopers verliezen terrein: 1'05".
Ze naderen de volgende passage op de kasseienstrook van de Timmermansweg.
De voorsprong is stabiel : 1'25".
Onder impuls van de renners van Lotto Soudal U23 nadert het peloton tot 1'20" van de kopgroep.
Situatie:
5 renners op kop: Aden PATERSON (Combi Noord), Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling), Liam CAPPEL (Monkeytown), Maxim ANDRIEU(Mysenlan - Baboco - Douterloigne) et Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx);
op 1'35", het eerste peloton;
op 2', het tweede peloton.
Emerson FONTAINE (Wallonie-Bruxelles Development Team) maakt deel uit het tweede peloton.
Het tweede peloton krijgt aansluiting met het eerste peloton.
Het peloton is in drie stukken gebroken.
Nog 4 ronden te gaan !
De voorsprong van de 5 koplopers daalt tot 1'55".
De twee tegenaanvallers zijn nu ingelopen !
Het peloton verbrokkelt in vier stukken.
Versnelling van de renners van Metec in het peloton...
Lekke band voor Lars DANIELS (Nano Development Team).
Situatie:
5 renners op kop : Aden PATERSON (Combi Noord), Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling), Liam CAPPEL (Monkeytown), Maxim ANDRIEU(Mysenlan - Baboco - Douterloigne) et Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx);
op 2'25", twee renners in de tegenaanval : Julian MERTENS (Lotto-Soudal U23) et Alex COLMAN (Cycling Vlaanderen) !
op 2'50", het peloton.
Tegenaanval van Julian MERTENS (Lotto-Soudal U23) en Alex COLMAN (Cycling Vlaanderen) !
De snelheid in het peloton daalt alweer.
Jordi MEEUS (SEG Racing Academy) heeft zijn plaats in het peloton teruggenomen.
De kopgroep :
Eerste passage op de finishlijn voor de vijf koplopers.
Lekke band voor Jordi MEEUS (SEG Racing Academy), leider van de U23 Road Series.
Opgave van Jarne VAN DE PAAR (Lotto-Soudal U23, 9de in het klassement.
In het peloton bepalen de ploegen Lotto-Soudal U23 en Metec het tempo.
De ontsnapping heeft nu 2' voorsprong.
Situatie:
5 renners op kop : Aden PATERSON (Combi Noord), Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling), Liam CAPPEL (Monkeytown), Maxim ANDRIEU(Mysenlan - Baboco - Douterloigne) et Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx);
op 55", het peloton.
De laatste groep krijgt aansluiting met het peloton.
In het eerste uur hebben de renners 43,7 km afgelegd.
Jarne VAN DE PAAR (Lotto-Soudal U23), negende in het klassement, is ook gelost !
Een 25-tal renners zijn uit het peloton gelost !
Tim MARSMAN (Metec-TKH p/b Mantel) heeft lek gereden.
Vermeersch is terug in de laatste posities van het peloton.
Het peloton rijdt op een lint.
Mohamed RAYES (UWTC De Volharding), Ewout VERSTRAETE (Gaverzicht-BE Okay) en Ben KERREMANS (Baguet-MIBA-Indulek-Derito CT) zijn uit het peloton gelost.
Er is een breuk in het peloton. Heel hoge tempo in het peloton.
Mecanische pech voor de leider in het algemene klassement Florian VERMEERSCH (Lotto-Soudal U23).
Situatie :
5 renners op kop : Aden PATERSON (Combi Noord), Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling), Liam CAPPEL (Monkeytown), Maxim ANDRIEU(Mysenlan - Baboco - Douterloigne) en Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx);
op 1'20", het peloton.
De voorsprong daalt tot 50".
Ze hebben nu 1' voorsprong !
Stand van de renners in het algemene klassement:
- Blummel op 55"
- Paterson op 1'29"
- Andrieu op 2'23"
- Verhofstadt op 2'31"
- Cappel op 3'55".
Ze hebben een bonus van 28".
5 renners hebben een lichte voorsprong: Aden PATERSON (Combi Noord), Thibau VERHOFSTADT (GM Recycling), Liam CAPPEL (Monkeytown), Maxim ANDRIEU (Mysenlan - Baboco - Douterloigne) en Robin BLUMMEL (VolkerWessels-Merckx).
Jesse MORSINK (Sensa-Kanjers voor Kanjers), Dries DE SCHRIJVER (GM Recycling), Lars LOOHUIS (Monkey Town-A Bloc CT) en Max KROONEN (VolkerWessels-Merckx) hebben zonet lek gereden.
Ze zijn op de eerste kasseistrook van de dag.
Opgave van Huub DEELSTRA (Sensa-Kanjers voor Kanjers).
We hebben een gesloten peloton.
Ze zijn al ingelopen.
Ze hebben 15" voorsprong.
Eerste aanval van de dag : Yann PESTIAUX (Wallonie-Bruxelles Development Team) et Sebastian VESTER (WRV De Peddelaar) !
Bonificaties van de dag:
Km 100 : 3" - 2"- 1"
Km 121 : 3" - 2"- 1"
Km 142 : 3" - 2"- 1"
Aankomst : 10" - 6" - 4"
De start is gegeven !
Twee renners hebben de start niet genomen : Jasper HAEST (UWTC De Volharding) en Franky van der Vorst (Zuid-Holland).
Officieuze start !
U23 Road Series - klassement
1 MEEUS Jordi SEG RACING ACADEMY 94 ptn
2 VERMEERSCH Florian LOTTO SOUDAL 87
3 DANIELS Simon NANO DEVELOPMENT TEAM 77
4 DEKKER David METEC-TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 72
5 MARIT Arne LOTTO SOUDAL 67
6 VAN DEN BERG Marijn METEC-TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 65
7 KOOISTRA Marten SEG RACING ACADEMY 65
8 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL 64
9 CASTRIQUE Jonas WALLONIE-BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 57
10 PLUIMERS Rick MONKEY TOWN / WV NOORD HOLLAND-WEST FRISIA 55
Kalender U23 Road Series :
03/08: Bruxelles-Opwijk (België) - David Dekker
13/04l : GP Tombroek-Rollegem (België) - Jordi Meeus
11/05 : Arjaan De Schipper Trofee (Nederland) - Jonas Castrique
30/05 : Kersenronde (Nederland) - Marten Kooistra
23/06 : GP Color Code-Bassenge (België) - Stijn Siemons
07/07 : Circuit Het Nieuwsblad U23 (België) - Ward Vanhoof
12-13/07 : Internationaal Beloftenweekend (Nederland)
04/08 : Hel van Voerendaal (Nederland)
01/09 : GP Albert Fauville-Baulet (België)
Goeiedag en welkom op DirectVelo voor het rechtstreekse verslag van de zevende manche van de U23 Road Series, het Internationaal wielerweekend.
James Odvart en Francis Spruyt zijn ter plaatse om u de koers te laten meebeleven.