Triptyque des Monts et Chateaux - étape 2
Catégorie 2.2 B
Présentation
De 22ste editie van Triptyque des Monts et Châteaux (2.2) vindt tussen vrijdag en zondag plaats. Zaterdag wordt de tweede rit tussen Frasnes-lez-Buissenal en Peronnes, over een totale afstand van 148 kilometer. De start wordt om 12u30 gegeven. Gisteren won Daniel Auer (Team Felbermayr) de eerste rit. Maar het is de Brit Christopher Lawless die de gele trui draagt dankzij de bonificaties.
Départ à
pour 148 km
Fil du direct
De video van de aankomst, de reacties en de klassementen van de wedstrijd zullen binnenkort op DirectVelo beschikbaar zijn.
De ploeg van DirectVelo bedankt u voor uw aanwezigheid. Afspraak morgen voor de tijdrit (9u15).
Dit rechtstreekse verslag werd u gepresenteerd door onze partners VERMARC, DMTEX et TROC VELO
De truien:
Gele trui - algemeen klassement : Christopher Lawless (Axeon)
Groene trui - puntenklassement : Christopher Lawless (Axeon)
Grijze trui - bergklassement : Marc Hirschi (BMC Development)
Witte - trui : jongerenklassement : Jasper Philipsen (BMC Development)
Rode trui - rushesklassement : Christopher Lawless (Axeon)
Top 10 : klik hier.
Christopher LAWLESS (Axeon Hagens Berman) blijft leider in het algemene klassement.
Jasper PHILIPSEN (BMC Development Team) wint !!
Er wordt gespurt...
Ze zijn met 20 op kop...
We hebben een 12-tal renners op kop.
Callum SCOTSON (BMC Development Team) en Julien MORTIER (AGO-Aqua Service) hebben een lichte voorsprong.
Ze zijn aan de top van de côte du Château d'Antoing.
Ze zijn in de laatste beklimming van de dag.
Hergroepering !
Aanvalspoging : Scott DAVIES (Team Wiggins).
Adrien COSTA (Axeon Hagens Berman) zit op kop in het peloton.
We zijn op de laatste kasseienstrook van de dag.
Doortocht van de kopgroep aan de aankomstlijn - laatste ronde
Christopher LAWLESS (Axeon Hagens Berman) zit in de derde plaats van het peloton.
Hergroepering !
Laatste ronde !
GPM 5 - Côte du Château d'Antoing
1. Maximilien Picoux (T.Palm - PCW) - 6 punten
2. Franklin Six (AGO - Aqua Service) - 3 punten
3. Stan Dewulf (Lotto - Soudal U23) - 1 punt
We hebbenn nu 4 renners op kop : Stan DEWULF (Lotto-Soudal U23), Julien MORTIER (AGO-Aqua Service), Franklin SIX (AGO-Aqua Service) en Maximilien PICOUX (T.Palm-Pôle Continental Wallon).
Aanval van Franklin SIX (AGO-Aqua Service) en Maximilien PICOUX (T.Palm-Pôle Continental Wallon).
Ze naderen de Côte du château d'Antoing.
Algemeen klassement na de derde tussenspurt van de dag:
1. Christopher Lawless (Axeon) en 3h55'32"
2. Daniel Auer (Team Felbermayr) à 7"
3. Mathias Van Gompel (Lotto Soudal U23) à 12"
4. Philipsen Jasper (BMC Development) à 12
5. Lionel Taminiaux (AGO - Aqua Service) à 15"
6. Patrick Muller (BMC Development) à 15"
7. Tanguy Turgis (BMC Development) à 15"
8..Lukas Schlemmer (Team Felbermayr) à 16"
9. Nils Eekhoff (Sunweb Development) à 17"
10. Cédric Beullens (EFC - L&R) à 18"
11. Maximilien Picoux (T.Palm - PCW) à 18"
12. Alexander Krieger (Leopard) à 18"
13. Neilson Powless (Axeon) à 18"
14. Milan Menten (Lotto - Soudal U23) à 18"
15. Ruben Zepuntke (Sunweb Development) à 18"
16. Maxime De Poorter (EFC - L&R) à 18"
Veel renners krijgen nu aansluiting met de kopgroep.
We hebben nu een 30-tal renners op kop...
Ploegen afwezig in de kopgroep: Ago-Aqua Service et EFC-L&R-Vulsteke
Het peloton verbrokkelt helemaal.
De 12 renners hebben een lichte voorsprong : 50 m.
Mikkel Frolich HONORÉ (Lotto-Soudal U23) heeft na lekke band zijn plaats in het peloton teruggevonden.
We hebben nu 12 renners op kop : Kamp (VeloConcept), Nommela (Leopard), Dewulf (Lotto), Barta, Dunbar, Lawless, Powless (Axeon), Lindenburg (Metec), Philipsen, Turgis (BMC), Auer, Steimle (Felbermayr).
Video van de eerste passage aan de aankomstlijn - met Jasper Philipsen (BMC Development Team) aan de leiding
Nils EEKHOFF (Development Team Sunweb) is terug in het peloton.
Rush 3 :
1. Jasper Philipsen (BMC Development) - 5 punten / 3"
2. Christopher Lawless (Axeon) - 3 punten / 2"
3. Tanguy Turgis (BMC Development) - 1 punt / 1"
Ze naderen de derde en laatste rush van de dag.
Lekke band voor de witte trui Nils EEKHOFF (Development Team Sunweb).
Adrien COSTA (Axeon Hagens Berman) rijdt op kop van het peloton.
We hebben een steeds gesloten peloton.
Morgen zal de tijdrit beslissend zijn voor het eindklassement
Klik hier om naar de video van de tijdrit te kijken
Val zonder erg voor Mathijs PAASSCHENS (Home Solution-Anmapa-Soenens).
Julien MORTIER (AGO-Aqua Service) en Charlie ARIMONT (AGO-Aqua Service) rijden op kop van het peloton.
Hergroepering !
Tegenaanval van William BARTA (Axeon Hagens Berman) en Merlijn DECOSTER (T.Palm-Pôle Continental Wallon).
Aanval van Jaron WYDOOGHE (Home Solution-Anmapa-Soenens).
Lekke band voor Kasper ASGREEN (Team Véloconcept).
Meerdere aanvalspogingen zijn gesignaleerd...
Het gesloten peloton passeert voor de eerste keer aan de aankomstlijn binnen 25 kilometer.
Algemeen klassement na de tweede tussenspurt
1. Christopher Lawless (Axeon) en 3h55'32"
2. Daniel Auer (Team Felbermayr) à 5"
3. Mathias Van Gompel (Lotto Soudal U23) à 10"
4. Lionel Taminiaux (AGO - Aqua Service) à 13"
5. Patrick Muller (BMC Development) à 13"
6. Philipsen Jasper (BMC Development) à 13"
6. Tanguy Turgis (BMC Development) à 14"
7..Lukas Schlemmer (Team Felbermayr) à 14"
8. Nils Eekhoff (Sunweb Development) à 15"
9. Cédric Beullens (EFC - L&R) à 16"
10. Maximilien Picoux (T.Palm - PCW) à 16"
11. Alexander Krieger (Leopard) à 16"
12. Neilson Powless (Axeon) à 16"
13. Milan Menten (Lotto - Soudal U23) à 16"
14. Ruben Zepuntke (Sunweb Development) à 16"
15. Maxime De Poorter (EFC - L&R) à 16"
Corentin BIEBUYCK (NaturaBlue Cycling Team) heeft opgegeven.
Rushesklassement na de tweede tussenspurt van de dag
1 64 LAWLESS Christopher AHB 16
2 76 TAMINIAUX Lionel AAS 6
3 PHILISPEN Jasper 5
4 183 MULLER Patrick BMC 4
5 187 TURGIS Tanguy * BMC 4
6 56 VAN GOMPEL Mathias LOT 3
7 195 SCHLEMMER Lukas RSW 3
8 57 VERWILST Aaron LOT 3
9 132 EEKHOFF Nils * DSU 1
10 191 AUER Daniel 1
Max Hirschi (BMC Development Team) is nu al zeker om de bergtrui te behouden na afloop van de tweede rit.
Het peloton rijdt bijzonder snel.
In het peloton bepalen twee renners van VL Technics - Experza - Abutriek het tempo : Jorden BOTHUYNE (VL Technics-Experza-Abutriek) en Cedric BECK (VL Technics-Experza-Abutriek).
Bergklassement na de vierde beklimming van de dag
Rush 2 :
1. Jasper Philipsen (BMC Development) - 5 punten / 3"
2. Tanguy Turgis (BMC Development) - 3 punten / 2"
3. Christopher Lawless (Axeon) - 1 punt / 1"
Aaron VERWILST (Lotto-Soudal U23), Maxime DE POORTER (EFC - L&R - Vulsteke) en Edoardo AFFINI (SEG Racing Academy) zijn uit het peloton gelost.
Kanter wordt door het peloton ingelopen.
Uitslag GPM 4 - Trou Robin
1. Max Kanter (Sunweb Development) - 6 punten
2. Marc Hirschi (BMC Development) - 3 punten
3. Adrien Costa (Axeon) - 1 punt
Een renner heeft een lichte voorsprong : Max KANTER (Development Team Sunweb).
Ze zijn bezig met de beklimming van de Trou Robin.
Maxime VEKEMAN (T.Palm-Pôle Continental Wallon) is uit het peloton gelost.
We hebben een langgerekt peloton.
Ze zijn gegrepen.
Aanval van 3 renners : Michael Carbel SVENDGAARD (Team Véloconcept), Joey WALKER (Team Wiggins), William BARTA (Axeon Hagens Berman).
Na 50 kilometer hebben wij een gesloten peloton.
Mathias Van Gompel eindigde gisteren als derde. Hij is de best geplaatste renner van Lotto-Soudal U23 op zes seconden van de gele trui Christopher Lawless. "Gisteren was ik niet ver van de overwinning. Het peloton greep ons op een kilometer van de streep terug. De eerste twee reden voor mij voorbij en kon aan de derde plaats hangen. Ik denk niet dat ik te veel energie heb verspeeld. Vandaag zal de wedstrijd op kleine wegen beslissen. We moeten aandachtig rijden. Ik ben in vorm maar ik zal mijn derde plaats in het klassement niet verdedigen. Zes seconden, dat betekent niets..."
We hebben eindelijk de uitslag van de tweede beklimming gekregen :
1. Marc Hirschi (BMC Development) - 6 punten
2. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) - 3 punten
3. Ruben Zepuntke (Sunweb Development) - 1 punt
De start wordt nu opnieuw gegeven.
Nieuwe start binnen een minuut!
Het peloton zal 200 meter samen rijden en dan starten we opnieuw.
De wedstrijd wordt in drie minuten hervat.
De koers wordt nu geneutraliseerd door een massale valpartij zodat de renners betrokken in de valpartij kunnen terugkeren.
De laatste in het algemeen klassement Clément Betouigt-Suire heeft een moeilijke dag achter de rug.
Lees zijn verhaal hier: http://belgique.directvelo.com/actualite/57072/clement-betouigt-suire-dans-les-orties
Hergroepering !
Opgave van Johan HEMROULLE (NaturaBlue Cycling Team).
Christophe Lawless heeft al een paar bonificatieseconden gepakt. Zijn ploegleider bij Axeon Hagens Berman, Koos Moerenhout, bespreekt de strategie van de ploeg met DirectVelo.
"Christophe is heel sterk. Hij is zeer gemotiveerd. Ik denk dat hij in staat is om te schitteren en ook in de tijdrit van morgen. Het doel is het eindklassement te winnen, maar het maakt niet uit welkerenner. Al mijn renners zitten goed geplaatst in het algemeen klassement. Adrien Costa zit verder en zal in dienst rijden. Vandaag zullen we de wedstrijd niet controleren. Ik heb liever dat ze in de aanval gaan."
Aanval van Neilson POWLESS (Axeon Hagens Berman) en Stephen WILLIAMS (SEG Racing Academy).
We hebben een langgerekt peloton.
GPM 3 - Côte du Paradis
1. Ruben Zepuntke (Sunweb Development) 10 punten
2. Jim Lindenburg (Metec) 6 punten
3. Maartijn De Jong (SEG Racing) 3 punten
4. Logan Owen (Axeon) 1 punt
Ze zijn bezig met de derde beklimming van de dag.
Het peloton is steeds gegroepeerd.
Algemene klassement na de eerste tussenspurt
1. Christopher Lawless (Axeon) en 3h55'32"
2. Daniel Auer (Team Felbermayr) à 4"
3. Mathias Van Gompel (Lotto Soudal U23) à 9"
4. Lionel Taminiaux (AGO - Aqua Service) à 12"
5. Patrick Muller (BMC Development) à 12
6.. Lukas Schlemmer (Team Felbermayr) à 13"
7. Nils Eekhoff (Sunweb Development) à 14"
8. Tanguy Turgis (BMC Development) à 14"
9. Cédric Beullens (EFC - L&R) à 15"
10. Maximilien Picoux (T.Palm - PCW) à 15"
11. Alexander Krieger (Leopard) à 15"
12. Neilson Powless (Axeon) à 15"
13. Milan Menten (Lotto - Soudal U23) à 15"
14. Ruben Zepuntke (Sunweb Development) à 15"
15. Maxime De Poorter (EFC - L&R) à 15"
Rushesklassement na de eerste tussenspurt van de dag
1 64 LAWLESS Christopher AHB 15
2 76 TAMINIAUX Lionel AAS 6
3 183 MULLER Patrick BMC 4
4 56 VAN GOMPEL Mathias LOT 3
5 195 SCHLEMMER Lukas RSW 3
6 57 VERWILST Aaron LOT 3
7 132 EEKHOFF Nils * DSU 1
8 187 TURGIS Tanguy * BMC 1
9 191 AUER Daniel 1
Rush 1
1. Christopher Lawless (Axeon) - 5 punten / 3"
2. Patrick Muller (BMC Development) - 3 punten / 2"
3. Daniel Auer (Team Felbermayr) - 1 punt / 1"
De uitslag van de tweede GPM van de dag werd niet aangegeven.
Opgave : Dries VASTMANS (Baguet - MIBA Poorten - Indulek).
Ide SCHELLING (SEG Racing Academy) heeft enkele meters voorsprong.
De geloste renners nemen weer hun plaats in het peloton.
GPM 1 - Côte de la Chapelle des Champs
1. Nils Eekhoff (Sunweb Development) 10 punten
2. Marc Hirschi (BMC Development) 6 punten
3. Aaron Verwilst (Lotto - Soudal U23) 3 punten
4. Maximilien Picoux (T.Palm - PCW) 1 punt
Maxime VEKEMAN (T.Palm-Pôle Continental Wallon)n Dries VASTMANS (Baguet - MIBA Poorten - Indulek), Thibau VERHOFSTADT (VL Technics-Experza-Abutriek) en Kevin HEYLEN (Baguet - MIBA Poorten - Indulek) zijn uit het peloton gelost.
Ze zijn bezig met de eerste beklimming van de dag, de Côte de la Chapelle des Champs.
Hergropering !
De eerste beklimming komt binnen drie kilometer. Het is tijd om de volledige stand onder de loep te nemen.
La première difficulté arrive dans trois kilomètres. L'occasion de rappeler la situation précise dans ce classement.
Bergklassement
1 182 HIRSCHI Marc * BMC 16
2 57 VERWILST Aaron LOT 16
3 132 EEKHOFF Nils * DSU 10
4 67 POWLESS Neilson AHB 10
5 183 MULLER Patrick BMC 6
6 15 CENTRONE Ivan CCD 6
7 197 ZIMMERMANN Georg RSW 6
8 121 ANDERBERG Hampus CJK 3
9 31 SCHELLING Ide * SEG 3
10 63 DUNBAR Edward AHB 2
11 73 MORTIER Julien AAS 1
12 2 KAMP Alexander TVC 1
Aanval van Max KANTER (Development Team Sunweb).
Ze worden tot orde geroepen!
Aanvalspoging van twee renners: Jens REYNDERS (Leopard Pro Cycling) en Jaron WYDOOGHE (Home Solution-Anmapa-Soenens)
De hellingen van de dag:
KM 14 - Côte de la Chapelle des Champs (1ste cat.)
KM 19 - Les Monts (2de cat.)
KM 30 - Côte du Paradis (1ste cat.)
KM 63 - Trou Robin (2de cat.)
KM 128 - Côte du Château d'Antoing #1 (2de cat.)
KM 145 - Côte du Château d'Antoing #2 (niet opgenomen)
Op dit moment hebben we een gesloten peloton maar het tempo is heel hoog.
Een woordje over het parcours
Aan de start in Frasnes zal het peloton in een eerste lus van 50 kilometer afleggen in de Pays des Collines. Daar zijn er drie beklimmingen. De eerste beklimming is na 14 km na de start. Na deze lus zal het peloton richting Antoing (km 125) nemen. Daar zijn er twee plaatselijke rondes van 17,8 km. De beklimming van de Château d'Antoing bevindt zich op 3 kilometer van de streep.
Algemene hergroepering!
De Roemeense renner krijgt nu aansluiting met de renner van VL Technics. We hebben twee koplopers op dit moment.
Daniel CRISTA (Christina Jewelry-Kuma p/b Officine Mattio) gaat in de tegenaanval
Jovany VAN OUDENHOVE (VL Technics-Experza-Abutriek) is de eerste aanvaller van de dag.
De officiële start wordt nu op gang geschoten.
De nevenstruien aan de start van de tweede rit:
Gele trui - algemeen klassement : Christopher Lawless (Axeon)
Groene trui - puntenklassement : Christopher Lawless (Axeon), gedragen door(Team Felbermayr)
Grijze trui - bergklassement : Marc Hirschi (BMC Development)
Witte - trui : jongerenklassement : Nils Eeckhof (Sunweb Development)
Rode trui - rushesklassement : Christopher Lawless (Axeon), gedragen door Lionel Taminiaux (Ago - Aqua Service)
Beste ploeg : Lotto - Soudal U23
De ritten :
Vrijdag : rit 1 - Flobecq - Warcoing, 166 kilomètres : Daniel Auer (Team Felbermayr)
Zaterdag : rit 2 - Frasnes-lez-Buissenal - Péronnes-lez-Antoing, 148 kilomètres
Zondag : rit 3A - individuele tijdrit te Chièvres, 10,3 kilometer
Zondag : rit 3B - Ath - Chièvres, 97 kilometer
Ze hebben de wedstrijd gelaten:
JEPPESEN Andreas Hyldgaard TVC
KAISE Julien PCW
DE PLUS Jasper SOE
CARTER Tom NBC
KERF Jerome NBC
BERO Sean * NBC
LEHNER Daniel RSW
De renners rijden 4,4 kilometer samen.
140 renners hebben het startblad getekend.
De fictieve start wordt op gang geschoten.
Goedendag en welkom op DirectVélo om de tweede rit van de 22ste editie van de Triptyque des Monts et Châteaux (2.2) te volgen.
Vandaag moeten de renners 148 kilometer tussen Frasnes-Lez-Anvaing en Antoing afleggen. De laatste beklimming bevindt zich op zowat twee kilometer van de streep.
In de eerste rit toonde Daniel Auer (Team Felbermayr - Simplon Wels) zich de snelste in Warcoing. Christopher Lawless (Axeon Hagens Berman) draagt de gele trui.
James Odvart en Francis Spruyt zijn ter plaatse om u de koers te laten meebeleven.
Dit rechtstreekse verslag wordt u gepresenteerd door onze partners:
- Vermarc
- DMTEX
- Troc-Velo, de koopjessite